Готуй з нами

Рис, рисова крупа

Рис, рисова крупа

Рис, або рисову крупу мабуть купляють найчастіше. З такої крупи готують дуже багато смачних та корисних страв. Вирощується він в особливих умовах, потім збирається та проходить першочергову очистку, потім подрібнення (виходить рисова крупа), та розфасовується для продажу. Рис буває круглий, продовгувастий, та очищений і не очищений. Білий рис та коричневий рис, який вважають кориснішим. А деякі релігійні люди в деяких культурах дуже багато часу на рік – вживають самий рис на воді – і живуть! Тому можна сказати, щи рис дуже корисний…

Всі дієтологи без упину торочать, про користь саме коричневого рису. А ось такий звичний для нас, білий рис радять виключити з більшості дієт. Але в продажу в наших магазинах зазвичай білий рис, продовгувастий, або круглий, або рисова січка – це подрібнений рис, який зазвичай використовують в приготуванні других страв, особливо голубців. За вмістом вітамінів і мінералів білий рис програє не тільки необробленому коричневому рису, але й іншим крупам. Вміст корисних речовин в ньому на 60-70% нижче, адже більша їх частина знаходиться саме в оболонці.

Незважаючи на це, білий рис допомагає не лише втамувати голод, але й скинути зайву вагу, звичайно при правильному вживанні. Наприклад, за допомогою семиденної рисової дієти. На сніданок, обід і вечерю потрібно вживати зварений на воді рис, додавши в нього будь-які свіжі овочі та зелень. Головне, щоб обсяг овочів не перевищував обсяг відвареного рису. Сіль виключена, зате дозволений соєвий соус, який зробить гарнір з рису цілком їстівним. За тиждень такої дієти в середньому втрачають п’ять кілограмів. Незважаючи на свіжі овочі, рисова дієта не дуже багата корисними речовинами, тому рекомендовано паралельно приймати вітамінно-мінеральний комплекс, щоб Ваш організм навить при дотриманні сурового режиму вживання страв, отримував необхідний комплекс поживних речовин..