Готуй з нами

Вівсяна крупа

Вівсяна крупа

Овсянку – сер! Цей вираз мабуть знають всі. Вівсянка на сніданок – це для англійців панацея. На скільки вони дотримуються цього правила важко стверджувати, але про користь вівсяної крупи знати потрібно.

Вівсяна крупа і її похідні – геркулесові пластівці, містять вітаміни РР, Е і вітаміни групи В, а також магній, фосфор, кальцій, залізо, натрій і цинк. Але вівсяна крупа має особливий інтерес для тих, хто лікується, або хоче схуднути. Тому що представляє велику кількість клітковини, яка сприяє очищенню організму. Як не дивно, але вівсянка вичистить кишечник від шлаків.

Проте з усіх злакових вівсянка – сама жирна. У ста грамах міститься 5,8 грамів жиру. Для порівняння в гречаній крупі жирів в два рази менше.

Існує спеціальна вівсяна дієта, яка допомагає позбутися трьох-п’яти кілограмів за тиждень. Вона полягає в тому, щоб снідати, обідати і вечеряти вівсяною кашею, в яку дозволено додати свіжі фрукти та ягоди, крім банана і винограду. Вівсяну кашу можна зварити з крупи, а можна просто залити пластівці “Геркулес” окропом. Звичайно, це значно спрощує процес приготування дієтичного раціону. Взагалі, всі круп’яні дієти гарні саме своєю простотою в приготуванні страв. Важлива умова – ніякого молока, цукру, меду і тим більше масла. Для того, щоб не було зовсім прісно, додайте корицю, яка належить до продуктів, що прискорює обмін речовин. Доречі, навіть після завершення дієти вага продовжує знижуватися. Це пов’язано з тим, що тиждень на вівсянці запускає процес очищення організму.