Готуй з нами

Гречка, користь гречаної крупи

Гречка, користь гречаної крупи

Користь гречки та гречаної крупи люди взагалі не дооцінюють. Ця корисна крупа не тільки додасть організму багато поживних речовин, а й допоможе розібратись з зайвою вагою, та є одною з самих необходних страв на святковому столі.

Гречка – сама екологічна культура в нашому рейтингу, тому як її вирощують без використання синтетичних добрив. В їх використанні просто немає ніякої потреби – гречка сама “глушить” бур’янисті рослини. Мало хто знає, що гречка не є зерном, а відноситься до сімейства ревеневих. Гречку рекомендують для профілактики і лікування анемії через високий вміст заліза. У гречаній каші в достатку вітамінів В1, В2, В6, РР, Р і рутина – речовини, що володіє вітамінною активністю. Гречка представляє цінність для тих людей, котрі по якісь причині потребують дієти, через великий вміст в ній складних вуглеводів, які довго засвоюються. Отже, після порції гречаної каші ви тривалий час не відчуєте голоду.

Гречка допоможе навіть скинути зайву вагу відразу двома способами – за допомогою розвантажувальних днів, або двотижневої гречаної дієти. Для розвантажувального дня, гречку (250 грамів) потрібно з вечора залити окропомі накрити кришкою. Весь наступний день потрібно їсти таку кашу без всяких доповнень. Виняток становить свіжа зелень і її можна їсти завжди. У цей день потрібно пити якомога більше води і чаю. І за день такої дієти ви можете позбавитись від 500 грамів до двох кілограмів залежно від стартової ваги. Гречана дієта передбачає вживання цієї каші на сніданок, обід і вечерю, без додавання солі, цукру, соусів, спецій і масла протягом двох тижнів. Зате немає обмежень по кількості з’їденої гречки, все одно з’їсти багато такої каші неможливо. Для довгострокової дієти кашу потрібно запарювати тим же способом, з розрахунку один стакан гречки на три склянки окропу. В якості бонусу дозволяється доповнити гречку кефіром жирністю 1%, але не більше одного літра за день. Звичайно, смачної таку дієту не назвеш, зате за два тижні можна втратити до десяти кілограмів і суттєво зменшити обсяг шлунка.