Варення з полуниці
Варення з полуниці – можливо для багатьох, найкращі ласощі взимку! Це і багато вітамінів, чудовий смак та можливість здивувати гостей своїми заготовками. Приготувати варення з полуниці зовсім не важко, якщи Ви маєте хоч трохи терпіння та уваги. Чому? По перше – потрібно полуницю зібрати, якщо Ви самі її вирощуєте. Далі потрібно добре перебрати та помити ягоди полуниці – це одне з основних правил смачного варення з полуниці. Та звичайно варити полуничне варення, щоб вийшло не рідке, та було досить солодким, а головне – щоб не підгоріло під час виварювання. Тож читайте кілька порад, як приготувати полуничне варення.
Для приготування варення з полуниці, потрібно взяти:
– звичайно полуницю, яку потрібно перебрати від листочків, помити та дати стекти воді.
– на 1 кілограм полуниці потрібно приблизно 1 кілограм 500 грамів цукру.
– також за бажанням – лимонну кислоту, з розрахунку 1 грам кислоти на 2 кілограми полуниці.
Тож приготовлену полуницю потрібно перекласти в досить простору посудину, наприклад велику миску та пересипати цукром, з розрахунку 1 до 1, та залишити годин на 8, щоб пустила сік.
Потім потрібно дивитись, якщо полуниця досить суха, (про що може стверджувати засушливе літо та малий розмір, да досить тверді ягоди) можна добавити 200 грамів води, щоб відразу не пригоріла. А якщо полуниця пустила достатньо соку, наприклад, як в цьому році в нашому регіоні центральної України, було достатньо дощів, тоді воду добавляти не потрібно, а доводиться навіть виварювати на 1/3 від загальної кількості, щоб варення було достатньо густе.
Отже варимо полуницю перший раз, приблизно 40 хвилин, а якщо дуже багато соку, то доки не зменшиться суміш на 1/3.
Потім потрібно зняти полуницю з плити, трохи охолодити, та добавити цукор, що залишився. Добре все перемішати, та варити далі. Приблизно через хвилин 30, потрібно скуштувати на цукор. Якщо варення достатньо солодке, тоді добре, в іншому разі – можна трохи добавити цукру, добре перемішати, варити на повільному вогні до повного розчинення цукру. За 5 хвилин до завершення, потрібно добавити лимонну кислоту. Тут також потрібно куштувати, щоб не накислити. А якщо ягоди полуниці не дуже солодкі, то лимонної кислоти взагалі можна не класти, хіба що трішки, щоб варення набуло своєрідний колір, дещо темненький.
Потім ще досить гаряче варення з полуниці потрібно перекласти в попередньо пропарені банки, та закатати попередньо провареними кришками. Після повного охолодження, варення з полуниці потрібно поставити в прохолодне місце для зберігання.
Примітки:
- Якщо після першого варіння суміш дуже рідка, тоді можна злити частину соку, який також проварити окремо та закрити компотом. Буде смачна заготовка на зиму.
- Готовність варення потрібно також перевіряти тестом на капельку. Для цього потрібно капнути на блюдце – якщо капелька не розпливається, принаймні повністью, тоді варення з полуниці готове, та його можна консервувати на зиму.
- В банці варення бажано присипати цукром, це також попередить появу плісняви та сприятиме зберіганню варення.
Доречі, рекомендую приготувати смачне варення з лісової суниці, а також варення з полуниці за 5 хвилин, а ще приготуйте дуже корисне – сире варення з полуниці… Смачного!