Сайт рецептів українською

Сире варення з малини

Сире варення з малини

Сире варення з малини – одине з найсмачніших видів варення, яке мабуть полюбляють всі! Також не секрет, що варення з малини, а саме сирого приготування, дуже корисне в пору, коли грип крокує по оселях та викликає кашель… Тому приготувати малинове варення не тільки потрібно, а й необхідно кожній родині. А взагалі малина прикрасить майже любий десерт, а напої, особливо компоти, з додаванням малини, це сама смакота!

Отже готуємо варення з малини без термічної обробки та без консервантів, з максимальним збереженням всіх корисних вітамінів.

В першу чергу, потрібно пропарити банки. Півлітрові зазвичай паряться но водяній бані 10 хвилин, літрові – 15 хвилин. В банки більшої ємності зазвичай малинове варення не закривають. Кришки також потрібно прокип’ятити. Для цього в киплячу воду вкинути кришки, та кип’ятити п’ять хвилин.

Для приготування сирого варення з малини, потрібно:

  • Звичайно, малину, яку потрібно ретельно перебрати, помити, та дати стекти воді.
  • Потім цукор. Цукру потрібно взяти не менше, ніж 2 кілограми на один кілограм ягід. Тобто 1 частина ягід малини до 2 кілограмів цукру!!! Сьогодні беремо 2,5 кілограми ягід малини та 5 кілограмів цукру.
  • Бажано в уже приготовлену суміш добавити лимонну кислоту. Ми робимо коли як, але з кислотою смак буде цікавіший. Зазвичай на 2 кілограми суміші добавляється одна чайна ложка лимонної кислоти без верху!

А тепер саме приготування.

Приготовлені ягоди малини потрібно перепустити на м’ясорубку, або подрібнити блендером, чи кухонним комбайном довести до дрібної консистенції.

Все це викласти в велику миску, та засипати цукром. Потім старанно перемішати, щоб цукор максимально розтанув.

Потім зазвичай ми даємо суміші постояти близько години, періодично перемішуючи, щоб ягоди трішки пустили сік, та краще розтанув цукор.

Потім можна добавити лимонну кислоту, та також старанно перемішати. Зазвичай кислота добре та швидко розчиняється.

Потім вже готове варення з малини розкласти в приготовлені банки.

Потім присипати цукром вже в банках.

Потім закатати залізними кришками. Взагалі малинове варення сирого приготування добре зберігається і під капроновими кришками, але ми закриваємо залізними, так надійнише.

А потім сире варення з малини потрібно винести в прохолодне місце, наприклад погреб, підвал, чи інше місце на зберігання. В такому вигляді варення зберігається два роки точно, можливо й більше, але в нас так не зберігалось, з тієї причини що смачне, та завжди бажане на столі… А якщо є бажання приготувати варене верення з малини, тож ось Вам рецепт малинового варення з термічною обробкою. Тож – смачного!