Варення з малини на зиму
Варення з малини на зиму готують саме в цей час, коли вона максимально достигла та набрала всі свої смакові якості, притаманні цій дуже смачній та корисній ягоді, без якої дуже важко уявити смачні десерти. Тому малинове варення на зиму ми приготуємо за своїм рецептом, який перевірений часом, та друзями.
Для приготування варення, потрібно брати на 1 кілограм малини – 1 кілограм цукру. Перед варінням добавити 100 грамів води, та при бажанні чайну ложку лимонної кислоти. В нашому випадку беремо три кілограми ягід малини, та три кілограми цукру.
Готувати малинове варення потрібно в великому посуді. Який для цього посуд кращий, вибирати Вам, а я готую в великій алюмінієвій мисці, що залишилась від бабусі. Дуже зручно.
Отже для приготування варення з малини, потрібно приготувати саму малину.
Свіжі, тільки що зібрані ягоди перебирають, миють та дають стекти воді.
Потім малину потрібно пересипати цукром, та перемішати, чи струсити, щоб цукор рівномірно розподілився між ягодами малини, щоб швидко ягоди пустили сік. Для цієї процедури потрібно взяти десь 2/3 частини цукру.
Потім потрібно дати суміші постояти десь годину. А в цей час потрібно перемішувати ягоди з цукром. Потім перед варінням, добавляємо останній цукор, та також перемішуємо. Бажано також добавити грамів 100 води, буде ще краще. Перед варінням варення, воно повинно мати приблизно такий вигляд.
Потім ставимо заготовку з малини на легкий вогонь та даємо закипіти. В процесі варіння малинового варення, буде багатенько піни.
Всю пінку потрібно знімати, з неї можна приготувати потім смачний десерт. З тієї кількості малини, що було взято для приготування малинового варення (3 кілограми), було ось скільки піни.
Варити варення з малини довго не потрібно. В нашому випадку варимо 25 хвилин, з моменту закипання суміші. Обов’язково помішуючи, щоб не пригоріло – бо втратимо смак! В результаті варення в кінці варіння буде мати приблизно такий вигляд.
Потім потрібно взяти підготовлені банки (випарені на водяній бані), перекласти в них варення з малини.
Для надійності потрібно присипати в банках малину цукром.
Потім залишилось закатати банки кришками, та поставити на зберігання.
Ось так і можна приготувати малинове варення на зиму, практично без всіляких добавок та жорстких консервантів. Звичайно можу Вам порадити також приготувати сире варення з малини, в такому варіанті приготування зберігаються практично всі корисні речовини. Для любителів чогось не зовсім звичайного, можна приготувати малинове желе з м’ятою, також дуже смачно…