Консервування помідорів двойною заливкою
Рецепт консервування помідорів двойною заливкою на мій погляд, самий надійний, та перевірений часом. Нічого складного, смак чудовий. Наскільки мені відомо, більшість моїх знайомих консервують помідори саме так. Що й Вам пропоную.
Для початку потрібно помити та випарити банки. Дехто просто миє банки з содою, чи якимось миючим засобом, але мені більше подобається екологічність – для себе ж робиться, тому головне – без хімії.
Помідори потрібно брати не перестиглі, та бажано трішки понаколювати зубочисткою, щоб не лопали, але якщо для буде багато помідорів, тоді ніхто їх не проколює, а накладають цілими.
Отже на дно банки викладаємо: корінь, або листя хрону, петрушку, одну розрізану на четверо цибулину, 5 – 6 зубчиків часнику.
Примітка: хрону береться або один середній листок, або молодий корінчик, десь сантиметрів 10 довжиною. А якщо відсутня петрушка (листочки), тоді можна покласти одне – два суцвіття.
Потім наповнюється банка помідорами. Головне робити так, щоб останній помідор не торкався кришки – не бажано!!!
А за цей час, повинна закипіти вода, якою заливаються всі банки з помідорами.
Залиті банки повинні постояти хвилин сорок (40), щоб прохолонули, накривати не потрібно! Бажано поставити другу порцію води для закипання.
Коли банки вистояли, та їх можна взяти голими руками, зливаємо воду.
Та в кожну банку добавляємо:
- 5 столових ложок цукру без верха,
- половину чарки солі (1/2),
- половину чарки (100 грамової) – оцту,
- перець горошок – близько 10 горошин,
- 2 лаврових листочка на банку.
Потім банки з помідорами заливаємо кип’ятком, закатуємо кришками, перевертаємо, добре укутуємо на 24 години!
Ось такий простий та надійний рецепт консервованих помідорів двойною заливкою. А для тих, хто полюбляє консервувати овочі різними способами, прочитайте ось такий цікавий рецепт…